Chrániče bedrových kĺbov

feb 7, 2019

Chrániče bedrových kĺbov znižujú riziko poškodenia a zlomenín v oblasti stehna, resp. bedrového kĺbu. Pri páde absorbujú náraz a rozptýlia jeho silu do okolitých mäkkých tkanív. Sú určené pre pacientov po operácii a ako prevencia pre tých, u ktorých hrozí zvýšené riziko pádu a následná zlomenina krčku stehnovej kosti.

Riziko pádu a utrpenia zlomeniny krčku stehnovej kosti je preukázateľne zvýšené u seniorov. V dôsledku slabosti, neistej chôdze, poruchy zraku a zhoršenia reakčných schopností asi 30 % všetkých ľudí starších ako 65 rokov padne najmenej raz ročne. U seniorov, ktorí žijú v opatrovateľských zariadeniach, je to dokonca až 50 %. Chrániče bedrových kĺbov síce nezabránia pádu, ale výrazne znižujú riziko zranenia. Navyše, Ich používanie zvyšuje pocit bezpečia pri pohybe, tým aj ochotu viac sa pohybovať, trénovať svoje svaly a zlepšovať koordináciu.

Dostupné sú dva základné typy chráničov: pri krátkodobom, príležitostnom používaní postačia konfekčné, sériovo vyrábané chrániče, pri pravidelnom, dlhodobom používaní oceníte individuálne zhotovené chrániče.

Individuálne zhotovené chrániče bedrových kĺbov

  • Chrániče tlmia až 90 % nárazu.
  • Okamžite pohltia aj vo vysokej
    rýchlosti energiu, ktorá vznikla nárazom.
  • Chrániče z rovnakého materiálu sa používajú pri extrémnych a extrémne rýchlych športoch.
  • Sú mäkké a flexibilné, s antibakteriálnou, protizápachovou ochranou, z priedušného materiálu, príjemné na každodenné nosenie.
  • Nohavičky sú šité na mieru.

 

Objednávanie a informácie

Ortopedické ambulancie:

+421 905 550 795

ortamb@ortamb.sk

VABENE:

+421 905 540 337

vabene@ortamb.sk