Vabene

Záhradnícka 42, Bratislava, 2. poschodie, č. dv. A201

Vabene akcia

Vabene

Vabene sa radí k najmodernejším svetovým diagnostickým technológiám v ortopédii. Táto metóda je na Slovensku zatiaľ unikátna, personál nášho pracoviska bol vyškolený v špecializovanom centre v Nemecku.

Ako to funguje

Hovorí sa, že v jednoduchosti je genialita. Platí to aj o metóde Vabene. Metóda Vabene je je založená na jednoduchom princípe, vychádzajúcom zo skutočnosti, že príčinou bolestí chrbta, hlavy, napätosti svalov či problémov s kĺbmi býva nesprávne držanie tela. Držanie tela sa dá ovplyvňovať stimulovaním nervových ukončení na chodidlách človeka, a teda presne cieleným tlakom aj napraviť.

Pomocou metódy Vabene identifikujeme príčiny vášho chybného držania tela, aby bolo možné ich natrvalo a efektívne opraviť pomocou špeciálnych senzomotorických vložiek do obuvi a vhodného cvičebného programu.

Výhody

Metóda je navyše unikátna tým, že umožňuje testovanie účinnosti zdravotného ošetrenia ešte pred aplikáciou špeciálnych vložiek. Vložky sa zhotovia na mieru pacientovi až potom, čo sa technológiou Vabene overí ich schopnosť stimulovať presne tie nervové ukončenia a svaly pacienta, ktoré zabezpečia správny a vyvážený postoj jeho tela.

Presná diagnostika je prvou podmienkou úspešnej liečby pacientov, u ktorých sa už objavili deformity a bolesti chrbtice; systém Vabene však odhalí aj také odchýlky od správneho postavenia tela, ktoré zatiaľ žiadne problémy nespôsobujú, ale sú hrozbou budúcich vážnejších ochorení.

Vyšetrenie metódou Vabene je vhodné pre každý vek, je bezbolestné, bez ožiarenia tela a nemá žiadne kontraindikácie. Výsledky sú k dispozícii okamžite po vyšetrení.

Výhody:

 • Presná diagnostika, presne zacielené ošetrenie a liečba
 • Celý priebeh vyšetrenia je jasne zobrazený pomocou digitálnej projekcie a ľahko zrozumiteľný aj pre pacienta
 • Žiadne kontraindikácie, žiadne röntgenové žiarenie, hlučnosť, ani iné škodlivé vplyvy
 • Vhodné pre deti aj dospelých
 • Krátke objednávacie termíny, bez čakania v čakárni, vyšetrenie trvá 30 – 60 minút
 • Nie je potrebné odporúčanie od všeobecného lekára, naopak, ak by si zdravotný stav pacienta vyžadoval ďalšie ortopedické vyšetrenia, zabezpečíme ich my 
 • Všetko, vrátane špeciálnych terapeutických vložiek a cvičebného programu sa dá vybaviť na jednom mieste a v jeden deň

 

Ceny:

 • Vyšetrenie: bežná cena 90 €, teraz 29 €
 • Vložky – 1 pár: 75 €, teraz len za 45 €
 • SM – systém, 1 cvičenie: 18 €
 • SM – systém, permanentka na 5 cvičení: 62 €

Upozornenie: Pracovisko Vabene nie je v zmluvnom vzťahu so žiadnou zdravotnou poisťovňou. Vyšetrenie a  výkony spojené s liečbou si pacient hradí sám priamou platbou.

Prosím vás, aby ste sa na vyšetrenie vopred objednali a dodržiavali dohodnutý čas vyšetrenia presne. Maximálna tolerancia oneskorenia na vyšetrenie je 10 minút, potom sa termín považuje za zrušený.

Vyšetrenie trvá cca 1 hodinu. Dohodnutý termín vyšetrenia je možné zrušiť zaslaním SMS alebo e-mailom najneskôr 24 hodín pred vyšetrením.

Video Vabene

Objednávanie a informácie

Ambulancie Záhradnícka a Stromová:

+421 905 550 795

ortamb@ortamb.sk

VABENE:

+421 905 540 337

vabene@ortamb.sk